Z dôvodu dovolenky v dňoch 23.04.2024 - 30.04.2024 nebudeme expedovať objednávky. Všetky objednávky odošleme po 30.4.2024.

Postcrossing

Postcrossing Main Logo

Postcrossing je celosvetový projekt, cez ktorý môžete posielať pohľadnice náhodným zaregistrovaným užívateľom a na oplátku dostávate pohľadnice do schránky vy. Registráciu môžete zadať na oficiálnej stránke postcrossingu https://www.postcrossing.com po registrácii si vytvoríte vlastný profil, v ktorom môžete uviesť svoje záľuby, koníčky, prácu alebo napísať o meste, v ktorom žijete prípadne inú zaujímavosť o sebe, rovnako aj preferencie pohľadníc, ktoré by ste radi dostali. Akými jazykmi sa dohovoríte môžete uviesť vo Vašom profile, uľahčí to komunikáciu.

postcrossing_illustration

Po registrácii môžete smelo začať posielať pohľadnice, pri každej vygenerovanej adrese a mene Vám postrossing vytvorí aj unikátne ID, ktoré je nutné napísať na pohľadnicu, aby ju príjemca po obdržaní mohol zaregistrovať. Ako adresát nezabudnite napísať na pohľadnicu Meno, Adresu a krátku správu.

Snímka obrazovky 2023-04-08 o 21.34.08Princíp posielania pohľadníc cez postcrossing je veľmi jednoduchý a nepotrebujete k nemu nič viac ako pohľadnice, známky prípadne nálepky a znalosť niektorého z cudzích jazykov (najčastejšie používaný anglický jazyk). Cenník poštovej známky je v čase písania článku do Európy je v cene 1,50 EUR a mimo Európy 1,60 EUR. Cenu si však pred odoslaním pohľadníc overte na stránkach pošty https://cennik.posta.sk/ 

Po obdržaní pohľadnice je možné ju vyfotiť a pridať fotku do tzv. galérie. Nikdy sa nezobrazuje zadaná strana pohľadnica ani adresa či meno.

Snímka obrazovky 2023-04-08 o 21.28.58

Či už máte posielanie pohľadníc ako svoje hobby, ste zberateľom známok alebo pohľadníc, majte na pamäti, že idea postcrossingu je predovšetkým o zdieľaní. Ak nemáte práve pohľadnicu podľa preferencie prijímateľa nezúfajte a jednoducho pošlite pohľadnicu aká sa Vám páči. Slovenskú skupinu postcrosserov na FB nájdete na tomto odkaze. 

Kde nájdete aj podujatia na stretnutia - meetingy postcrosserov, je to možnosť ako sa stretnúť osobne s rôznymi nadšencami pohľadníc z celého sveta, vymeniť si pohľadnice, porozprávať sa či spoznať nové miesto.

Zbieranie,odosielanie, prijímanie, vymieňanie, spoznávanie nových zaujímavých ľudí. To je to čo na postcrossingu baví mňa :), je to akási zmes príjemných oddychových a tvoriacich činností. :)

Happy Postcrossing !